Tayfun Korkut Avrupa’da Ses Getirdi

Tayfun Korkut Avrupa’da Ses Getirdi

Tayfun Korkut ’un sezon sonuna kadar Bayern Leverkusen’in başına getirilmesi Avrupa basınında geniş yer aldı.

42 yaşındaki teknik adamın genç yaşına rağmen tecrübeli olduğu; hem futbol kariyerinde hem de teknik direktörlüğünde başarılı olduğu ve Leverkusen’in doğru bir seçim yapmış olabileceği yüksek sesle dile getiriliyor.

Avrupa kıtasındaki en genç teknik direktörlerden biri olduğu belirtilen Korkut’un Türkiye ve İspanya’daki futbolculuk kariyeri de detaylı bir şekilde anlatılırken, başarılı olabileceğinin ve kontratının sezon sonunda da uzatılabileceğinin ön görüleri şimdiden yapılmaya başlandı.

Korkut: Hedeflerimi Gerçekleştirmek İçin Doğru Takımdayım

Bayern Leverkusen’da kendi gibi Türk asıllı futbolcularla bir araya gelmekten, yetenekli futbolcularla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten genç teknik adam, takımın yetenekli futbolcularından maksimum verim alabilmek için girişimlerini başlatacağını duyurdu.

Takıma adapte olması ve futbolcularla ortak paydada buluşması için gereken zaman dilimini hızlandırmak adına elinden geleni yapacağını ve takımın sezonu en iyi şekilde kapatması için var güçleriyle çalışacaklarının altını çizdi.

Sözleşmenin Kısa Olması Problem Değil

Sözleşmesinin kısa olmasından ötürü rahatsız olup olmadığı sorulan Korkut’un yaptığı açıklamalar oldukça pragmatik ve yerinde bulundu.

Uzun süreli kontratların da feshedilebildiğini, sözleşmesinin sezon sonuna kadar olmasının kendisini rahatsız etmediğini belirten teknik adam,  büyük potansiyel barındıran Bayern Leverkusen için en iyisini yapacaklarını vurguladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir