Chelsea - Paris Saint Germain

Şampiyonlar Ligi Paris Saint Germain – Chelsea Eşleşmesi

İngiltere Premier Lig devlerinden Chelsea FC ile Fransa’nın köklü takımlarından biri olan Paris Saint Germain (PSG) eşleşmesinde heyecan büyük. Hatırlarsanız bu iki takım geçen sene Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finalde tekrar karşılaşmıştı. Chelsea, deplasmanda oynanan maçı 3-1 kaybetse de, kendi evinde oynanan maçta elde ettikleri 2-0’lık galibiyetle adını yarı finale yazdırmıştı.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi ikinci tur maçlarında tekrar eşleşen iki takımın nasıl bir “futbol” ortaya koyacakları büyük merak konusu.

Bir tarafta 2012 yılında Katarlı yatırım şirketi olan Qatar Investment Authority tarafından satın alınan, dünyanın en zengin kulüplerinden birisi haline gelen Paris Saint Germain (PSG), diğer tarafta 2003 yılından bu yana rus milyarder Roman Abramoviç’in satın aldığı Chelsea…

Tabi samimi açıklamalarıyla genellikle tartışmalara yol açan Portekizli teknik adam Jose Morinho’yu da unutmamak lazım.

Kura çekiminden önce Jose Morinho’nun yaptığı açıklamada, kalan takımlar arasından Paris Saint Germain ile eşleşmek istediğini dile getirmişti.

İşte Portekizli teknik adam Jose Morinho’nun yaptığı açıklama;
“Taraftarlar ve takım için seyahat etmesi kolay olması açısından Paris Saint Germain (PSG) ile eşleşmek bizi mutlu edebilir ama tabi ki kuraya biz karar veremiyoruz.”

Her ne kadar taraftarlar ve takım için seyahat konusu yüzünden böyle bir açıklama yaptığını söylese de, kalan takımlar arasından PSG’yi gözüne kestirdiği apaçık ortada…

Chelsea, bu sezon Şampiyonlar Ligi G grubunda 14 puanla 1. sırada tamamlarken, rakibi PSG ise 13 puanla 2. sırada tamamladı.

İlk maç Fransa’da 17 Şubat 2015 tarihinde Türkiye saatiyle 21:45’de oynanacaktır. İkinci maç ise İngiltere’de 11 Mart 2015 tarihinde Türkiye saatiyle yine 21:45’de oynanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir