Kariyerinin 52. Zaferi Brezilya’da Geldi

Kariyerinin 52. Zaferi Brezilya’da Geldi

Muhteşem bir performans göstererek Brezilya Grand Prix’de kazanan Lewis Hamilton, 2016 yılında 9. ve kariyerinin 52. zaferini almış oldu. Formula 1 Dünya Şampiyonasının 20. Yarışı, Brezilya’nın Sao Paulo kentinde 4 bin 309 metrelik Jose Carlos Pace Pisti’nde yapıldı.

Yarış Zorlu Geçti

F1 yarışında yüksek hızdan kaynaklı kazaların fazla olması gözlerden kaçmadı. Zor bir yarışı başarıyla bitiren Hamilton’un ardından gelen isim ise Nico Rosberg oldu. Her iki pilotun da Mercedes takımından olması ise, yarışa Mercedes damgası vuruldu şeklinde yorumlandı.

Şampiyon Olsa da Olmasa da Hamilton Efsane

Yarış oldukça zor şartlar altında yapıldı, hava muhalefeti mücadelenin 2 kere kesilmesine sebep oldu, güvenlik aracı 5 kere piste inmek zorunda kaldı ve yarış yaklaşık 3 saat sürdü, pistte 71 tur atıldı. Şuan Hamilton Grand Prix kazanan pilotlar genel sıralamasında ikinciliğe yükseldi, zirvede ise 91 zaferle Michael Schumacher var.

Son Yarış Abu Dabi’de

21. yarış Abu Dabi’de 27 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek. Takım arkadaşı Nico Rosberg ile arasındaki puan farkını 12 puana indiren Hamilton’un zafere yakın olduğu düşünülüyor. Son performansıyla F1 sevenlerine; hatasız ve sorunsuz bir şölen sunan Hamilton, zafer için ne kadar kararlı olduğunu da göstermiş oldu.

Lewis Hamilton Kimdir?

Tam adı Lewis Carl Hamilton olan F1 pilotu, 7 Ocak 1985 yılında Birleşik Krallık ‘ta dünyaya gelmiştir. 9 yaşında Mercedes-Benz Genç pilot yetiştirme programına başlayan Hamilton, başarılı kariyeriyle F1 tarihine geçmeyi başarmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir