Chelsea Adım Adım Şampiyonluğa Yürüyor

Chelsea Adım Adım Şampiyonluğa Yürüyor

İngiltere Premier Ligi bu yıl yine nefes kesiyor. Puan durumuna bakıldığında ise açık ara önde olan ve en yakın rakibine 10 puan fark atmayı başaran Chelsea’yi görüyoruz.

27 maçta 66 puan kazanmayı başaran Chelsea en yakın rakibi Tottenham ile arasındaki 10 puanlık farkı korumak için çaba harcarken, bir maç eksiği olan Manchester City’yi de göz ardı etmiyor.

Bir maç eksiği olmasına rağmen 55 puan toplamayı başaran takım, ligin gizli ikincisi olarak görülüyor. Eksik maçı tamamladığı ve o maçı kazandığı takdirde Chelsea için aradaki puan farkının stres yaratacağı konuşuluyor.

Antonio Conte Tedbiri Elden Bırakmıyor

Chelsea taraftarları şimdiden şampiyonluklarını yüksek sesle dile getirip, şampiyonluk şarkıları söylüyor olsa da Conte tedbiri elden bırakmıyor.

West Ham’ı deplasmanda yendikten sonra düzenlediği basın toplantısında iddialı söylemlerden uzak duran ünlü teknik adam; takımın ayaklarının yere basması gerektiğini, henüz ligin bitmediğini, geriye kalan 11 maça odaklanmanın düşünmesi gereken tek şey olduğunu vurguladı.

Şampiyon olmayı istediklerini ancak her başarının adım adım geldiğini belirten teknik adam rakiplerinin her maçı kazanacaklarını düşünerek sahaya çıkacaklarının altını çizdi.

“Hayal kurmak güzeldir ancak önemli olan ayakların yere basmasıdır.” diyerek görüşünü ortaya koydu.

Aynı zamanda takımının konsantrasyonundan ve kazanma hırsından çok memnun olduğunu da dile getiren Antonio Conte, gelecek maçlarda ayakları yere basan bir Chelsea izleneceğinin de alt mesajını vermiş oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir